Helsus Festival Zināšanu festivāls

21.05.2016 - 24.05.2016
Helsus Festival Zināšanu festivāls
Helsus Festival Zināšanu festivāls

2016. gada 21. un 22. maijā Jelgavā ar pirmajiem ziediem savus zināšanu dārzus apmeklētājiem vērs divu dienu starptautiskais zināšanu festivāls HELSUS 2016, kur vienlaikus norisināsies lekcijas, fiziskie treniņi, darbnīcas, koncerti u.c. zināšanu un veselību bagātinošas nodarbes. “Ķermenis, Dvēsele, Veselība” ir festivāla atslēgas vārdi, caur kuriem sevi izzināt ir aicināts ikviens. Šogad HELSUS piedāvā programmu, kas vienuviet pulcēs vairāk kā 100 meistarus - zinātniekus, lektorus un praktiķus, kuri  ar zināšanām dalīsies 7 HELSUS dārzos: Veselības dārzs; Uztura dārzs; Vides dārzs; Dvēseles dārzs; Sevis izzināšanas dārzs; Fiziskās prakses dārzs; Dārzs bērniem.

Katrs no HELSUS dārziem pulcēs dalībniekus, kuru stendos divu dienu garumā risināsies sarunas, lekcijas, meistarklases un darbnīcas, dodot iespēju uzzināt, izmēģināt un sajust ko jaunu.  Festivālā darbosies vingrošanas laukums, kurā būs iespēja izmēģināt dažādas prakses gan lieliem, gan maziem. Pirts & SPA stūrītī varēs saņemt pirts pērienu un ļauties masāžām. Festivālā laikā savus spēkus interesenti varēs izmēģināt dažādās radošās darbnīcas.

 

Uz HELSUS skatuves svētdien risināsies sadziedāšanās, savukārt sestdienas vakarā interesenti ir gaidīti uz Eko Disko ar igauņu mūziķu dalību – ikviens varēs ļauties mūzikai un kustībai. Paralēli festivāla norisei Pasta salā piecu minūšu attālā gājienā Jelgavas pilī notiks HELSUS ārvalstu viesu lekcijas.

Šogad festivālā pulcēsies dalībnieki gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt tādus lektorus, kā psihoterapeits Viesturs Rudzītis, izaugsmes treneris Andžejs Reiters, filosofijas zinātņu maģistrs Valdis Svirskis, gastroenteroloģijas profesors Anatolijs Danilāns, fiziķis un Tautskolas „99 baltie zirgi” veidotājs Ojārs Rode, dziedošās Vītolu ģimenes tēvs Jānis Vītols, mag. phys. fiziķis Dainis Ozoliņš, Cēsu Jaunās sākumskolas direktore Dana Narvaiša un citus. Savukārt no ārzemēm HELUS viesosies Nīderlandes kardiologs, pirmsnāves pieredzes pētnieks Dr. Pim van Lommel, Žaka Fresko  Venēras projekta vizionāre Sue Evarat, Dr.psych., Prof., Biodejas pasniedzējs Markus Štuks.

HELSUS 7 dārzu sīkāks apraksts:

• Uzturs – viss par uzturlīdzekļiem, kuri nepieciešami pilnvērtīgai ikdienai. Kā pareizs uzturs  var mums palīdzēt būt veseliem?  Kāds ir veselīgs uzturs? Vai “BIO”, “EKO” apzīmējumi ir tik būtiski? Ilgtspējīgs patēriņš. Pašaudzēts uzturs. Apzinātā ēšana. Ūdens. Tiešā pirkšana. Ajūrvēda, veģetārisms, uztura speciālisti u.c temati. 

Fiziskā kultūra – prakses ķermeņa un gara stiprināšanai.  Joga, Tai-Ci, Ušu, Austrumu cīņas u.c. Tāpat neaizmirstam par pazīstamākām praksēm vērtībām – fizioterapija,  jāšanas prakse – cilvēka un dzīvnieka mijiedarbība, deja, Biodeja.
• Veselība – klasiskā medicīna; alternatīvā medicīna; homeopātija; Baha ziedi; mākslas, drāmas, mūzikas, krāsu  terapija; fitoterapija, prenetālā psiholoģija, zinātniski pētījumi, inovācijas, u.c. Metodes, zināšanas, un padomi kā uzturēt sevi veselu.

Bērni – runāsim par izglītības jautājumiem, ar kuriem sakaras kā jaunākā, tā vecākā paaudze. Alternatīvās skolas, prakses, kuras palīdz bērniem būt priecīgiem un veseliem, pasaku terapija, smilšu terapija, bērnu izglītība, vecāku biedrības, Valdorfpedagoģija, Montesori, mājmācība. Vai ir nepieciešamas biedrības, kuras cenšas mūsu sabiedrībā ieviest jauninājumus, kas skar bērnus u.c. 

• Vide – kā cilvēku ietekmē vide, kurā tas uzturas, vai vidi spējam radīt mēs paši? Svētvietas, izziņas parki, āderes, arhitektūras ietekme uz cilvēku, “EKO” būves, cilvēks un vide, cilvēks un daba, ekociemati, kopienas u.c. 

Dvēsele – prakses, kas palīdz sadzirdēt vai izpaust savu patieso ES, savu Dvēseli. Meditācijas, dziedāšana, mandalu radīšana, retrīti, gongi, šamanisms, aromterapija, kristālu terapija. 

Sevis izziņa – viss, kas mums palīdz iepazīt SEVI  - gan individuāli, gan tautu un cilvēci kopumā. Kas ir cilvēks? Cilvēce? Planetārā attīstība, antropozofija, dzīvā ētika, vēsture, latviskā dzīvesziņa, reinkarnācija, astronomija, Helingers, psiholoģija, astroloģija, grāmatas, nometnes, sakrālā ģeometrija, dzimšana un nāve, karma u.c. 

Ja esat iegādājies biļeti uz Dr. Pim van Lommel lekciju Jelgavas pilī 21.05.2016., tad festivāla biļete nav nepieciešama! Abu dienu festivāla apmeklējums ir  iekļauts lekcijas cenā! 

Pie ieejas festivālā lūdzu uzrādat lekcijas biļeti un Jūs saņemsiet ieejas aproci festivālā Helsus.  

 

Kā nokļūt Pasta salā?

Mikroautobusi un autobusi "Rīga – Jelgava" no Rīgas starptautiskās autoostas kursē apmēram četras reizes stundā; brauciena ilgums – 55 minūtes; biļetes cena: 2,30 eiro. Šķērsojot Lielupes tiltu, būs uzreiz jāizkāpj pirmajā pieturā – "Jelgavas pils".

Vilciens "Rīga – Jelgava" no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas kursē katru stundu; brauciena ilgums – 50 minūtes; biļetes cena: 2,05 eiro.

Lai no Jelgavas vilcienu stacijas nokļūtu tuvāk Jelgavas pilij, brauciet ar jebkuru pilsētas autobusu pilsētas centra virzienā un izkāpiet pieturā ar nosaukumu "Banka"! Tālāk ceļu varat mērot kājām, dodoties uz Lielo ielu 2.

Pasta salu var sasniegt  arī ejot ar kājām, aptuveni 18 minūtēs no stacijas.

 

Bērniem līdz 12 gadu vecumam, vecāku pavadībā,  ieeja bez maksas

Dr. Pim van Lommel lekcija Jelgavas pilī, 21.05.  NAV iekļauta Helsus festivāla biļešu cenā.

 

BET Dr. Pim van Lommel lekcijas cenā IR iekļauta divu dienu biļete uz Helsus festivālu.

 

Vairāk informācija par festivālu ir atrodama: www.helsus.org un HELSUS Facebook 

Helsus Festival Zināšanu festivāls